Szkoła Podstawowa w Łęczu im. Morskiego Oddziału Straży Granicznej

Rok szkolny 2012/2013

26 czerwca 2013 12:03 | Rok szkolny 2012/2013

Pierwsze Święto Szkoły

Dzisiaj   odbyło się pierwsze Święto Szkoły.

Data obchodów nie jest przypadkowa, to rocznica nadania szkole imienia Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Na uroczystość  przybyli przedstawiciele patrona z kontradmirałem SG Piotrem Stockim na czele, przedstawiciele lokalnych władz, dyrektorzy okolicznych szkół, rodzice, mieszkańcy Łęcza, przyjaciele szkoły. Obchody rozpoczęły się od uroczystego przemarszu przez wieś. Orkiestra Morskiego Oddziału SG poprowadziła pochód  w marszowym rytmie  spod wiaty turystycznej, stojącej przy wjeździe do naszej miejscowości, aż na plac przed szkołą.

Święto miało charakter festynu rekreacyjnego. Dzięki temu dostarczyło uczestnikom mnóstwa emocji i zabawy. Dmuchany zamek – zjeżdżalnia, trampolina, skoki na euro-bungee, cukrowa wata -to tylko niektóre atrakcje przygotowane na ten dzień. Ogromne wrażenie na wszystkich zrobił  specjalny przelot samolotów nad szkołą, szczególnie gdy jeden z nich pomachał skrzydłami na pożegnanie.

Nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego „Śladami Patrona” przywiózł komendant Placówki SG w Elblągu mjr Arkadiusz Kulik.

Z Placówki SG w Elblągu przyjechały do nas psy na co dzień pełniące służbę w Straży Granicznej. Miłośnicy zwierząt mieli okazję podziwiać ich wyszkolenie.  

Radości tego dnia było co niemiara, nawet aura okazała się łaskawa, powstrzymując opady deszczu na czas naszego festynu.

 

 

Więcej zdjęć w GALERII

Przeczytano: 1013 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: