B Szkoła Podstawowa w Łęczu im Morskiego Oddziału Straży Granicznej - Szkolna Akademia Nauki- blok psychoedukacyjny

Rok szkolny 2012/2013

19 czerwca 2013 22:31 | Rok szkolny 2012/2013

Szkolna Akademia Nauki- blok psychoedukacyjny

Dobiegają półmetka zajęcia odbywające się w ramach projektu „SZKOLNA AKADEMIA NAUKI –Poznajemy, badamy, opisujemy świat”.

Na zajęciach  bloku psychoedukacyjnego dzieci poznały sposoby komunikowania, nauczyły się jak sobie radzić ze stresem, jak być asertywnym.

Każdy z uczniów dowiedział się, w jaki sposób może uczyć się w domu-jaki jest jego styl uczenia się, poznał sposoby na skuteczną pamięć, metody i zasady jak ją wspomagać, a także jakie ćwiczenia mogą pomóc w zapamiętaniu przed następnym sprawdzianem.

Dzieci ćwiczyły pamięć i koncentrację, ale miały także okazję wykazać się kreatywnością i  pokazać swoje pomysły podczas tworzenia plansz i konstruowania urządzeń potrzebnych na statku kosmicznym.