Rok szkolny 2011/2012

26 czerwca 2012 20:28 | Rok szkolny 2011/2012

Nadanie szkole imienia Morskiego Oddziału Straży Granicznej

26 czerwca odbyła się długo oczekiwana przez nas uroczystość nadania szkole imienia Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Decyzja o wyborze patrona  jest jedną z najważniejszych w życiu każdej szkoły. Właściwe, patriotyczne wychowanie jest jedną z przesłanek wyboru na patrona szkoły Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Tradycje Straży Granicznej sięgają powstanie niepodległego Państwa Polskiego w listopadzie 1918 roku. Przez  następne lata  straż  ulegała kolejnym przeobrażeniom. Nie zmieniając jednak swojego najważniejszego zadania-ochrony granic i suwerenności Polski.  Dzisiaj jest to nowoczesna formacja nawiązująca  do nazwy  i tradycji Straży Granicznej II RP i Korpusu Ochrony Pogranicza.

Należy podkreślić, że  przedstawiciele Straży Granicznej  często odwiedzają naszą szkołę. Przyjeżdżają  z pokazami sprzętu, tresury psów i  jako honorowi goście szkolnych uroczystości. Kilkakrotnie byliśmy z wizytą w  Placówce Straży Granicznej w Elblągu. Uczniowie  wszystkich klas mieli sposobność  poznania specyfiki  służby SG.

Bardzo sobie cenimy tę kilkuletnią współpracę.  Dlatego też, gdy podjęliśmy działania zmierzające do nadania szkole imienia, decyzją niemal jednogłośną , wskazano  na Morski Oddział Straży Granicznej jako  najwłaściwszego patrona. Zespolenie  wspaniałych tradycji z nowoczesnością stanowi dobry wzorzec dla  uczniów naszej szkoły.

Nadanie szkole imienia Morskiego Oddziału Straży Granicznej - 26 czerwca 2012r.