Rok szkolny 2011/2012

06 czerwca 2012 10:41 | Rok szkolny 2011/2012

"Tydzień Języków - przygotuj się do Euro"

W dniach 25.05.2012- 03.06.2012 po raz pierwszy naszej szkoła wzięła udział w obchodach Tygodnia Języków, który jest elementem ogólnopolskiej kampanii społecznej „Język to podstawa. Ucz się języków", organizowanej przez Fundację Instytut Jakości w Edukacji FIJED, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE i Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy w Polsce.

Podsumowaniem Tygodnia Języków był apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski, podczas którego uczniowie zachęcali do nauki języków obcych i podejmowania wyzwań językowych prezentując zabawne skecze oraz piosenki angielskie.

W drugiej części imprezy, trzyosobowe reprezentacje klas I-VI brały udział w konkursach językowych. W pierwszym etapie, uczniowie klas I-III mogli się wykazać znajomością języka angielskiego, odpowiadając na pytania, zadawane przez prowadzących. Ku zaskoczeniu wszystkich, I miejsce zajęła klasa I, która odpowiedziała prawidłowo na wszystkie pytania.  Drugie miejsce przypadło klasie III a trzecie – klasie II.

W drugim etapie uczestniczyły reprezentacje klas IV-VI. Uczniowie mogli tym razem sprawdzić swoją wiedzę o krajach europejskich, a także rozpoznać różne języki Europy. Wszystkie drużyny z dużym zaangażowaniem zmagały się z zadaniami konkursowymi, jednak największą liczbę punktów zdobyli ponownie najmłodsi uczestnicy, czyli przedstawiciele klasy IV. Natomiast klasy V i VI zajęły ex-equo II miejsce.

Na zakończenie apelu, komisja w składzie pani Iwona Cherek i pani Ewa Haponiuk rozstrzygnęły konkurs na plakat, który w najciekawszy sposób prezentuje hasło: „Język to podstawa. Ucz się języków".  Spośród wielu interesujących prac, które uczniowie przynosili przez cały czas trwania Tygodnia Języków, ciężko było wyłonić trzy najlepsze prace. Ostatecznie jury zadecydowało o przyznaniu pierwszego miejsca Agnieszce Czebieniak (klasa VI) oraz dwie nagrody  ex-equo za II miejsce dla Adama Wójcika (klasa II) oraz Alicji Bogdanowicz (klasa III).  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, a także gorące brawa od publiczności.

This year, our school participated in a nationwide Languages Week which is a part of a  social campaign: „Language is a base. Learn languages”.

As a Summary of this week, the Student Government prepared an assembly which was aimed to encourage the students to learn foreign languages and make linguistic effort. They presented some sketches and sang English songs. In the second part of the assembly the class representatives consisting of three students from each grade took part in language competitions. Firstly, the youngest students could show their knowledge of English by answering some questions. It was a great surprise when the jury announced that grade I was first, answering correctly to all the questions. Grade III came second and grade II - third.

Then, the representatives of grades IV-VI could prove their knowledge of the European countries and recognize different European languages. Each team did its best to accomplish the tasks as quickly as they could. Again the youngest students namely, the representatives of the fourth grade turned out to be the best. The fifth and the sixth grades were ex-equo on the second position.

At the end, the jury: Mrs. Iwona Cherek and Mrs. Ewa Haponiuk determined the result of the contest for the best poster, presenting the motto: „Language is a base. Learn languages”. The students had many interesting ideas and it was really difficult to choose the best poster, but finally,  Agnieszka Czebieniak (grade VI) was awarded the first prize and two students were awarded the second prize ex-equo: Adam Wójcik (grade II) and Alicja Bogdanowicz (grade III).

All the contestants received prizes as well as  the applause from the audience..