B Szkoła Podstawowa w Łęczu im Morskiego Oddziału Straży Granicznej - Bezpieczna szkoła-Bezpieczny uczeń

Rok szkolny 2011/2012

22 maja 2012 17:58 | Rok szkolny 2011/2012

Bezpieczna szkoła-Bezpieczny uczeń

Redakcje miesięczników Monitor Unii Europejskiej i Adwokat Rodzinny
oraz Fundacja Państwo Obywatelskie  wraz z  Komitetem  Honorowym, do którego zaproszeni zostali:

• Minister Edukacji Narodowej,
  • Minister Sprawiedliwości,
  • Przedstawiciele Sejmu i Senatu,
  • Przedstawiciele Stowarzyszeń Nauczycielskich,
  • Przedstawiciele Kuratoriów Oświaty,
  • Komendant Główny Policji,
  • Rektorzy i Dziekani uczelni oraz wydziałów pedagogicznych,
    Naukowcy,
  • Przedstawiciele organizacji obywatelskich, samorządów terytorialnych

roztrzygnęły konkurs  ogólnokrajowy konkurs dla szkół wszystkich rodzajów i stopni, pod nazwą

BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ

Hasłem konkursu były: Prawo, Przyjaźń, Tolerancja

Cel konkursu to spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki w tym ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs służył podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów.

Nasza   szkoła uzyskała tytuł BEZPIECZNEJ  SZKOŁY oraz członkowstwo  Ogólnopolskiego Klubu Bezpieczne Szkoły.