09 listopada 2018 15:55 | Rok szkolny 2018/2019

100-lecie Odzyskania Niepodległości

Dzisiaj w naszej szkole dobyły się główne uroczystości obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczęła je msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie wszyscy uczniowie,  nauczyciele, przybyli goście i mieszkańcy Łęcza wzięli udział w odsłonięciu   tablicy upamiętniająca 100-lecie Niepodległej Polski.  „Mazurek Dąbrowskiego” odśpiewany został z towarzyszeniem Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. Zaśpiewaliśmy  hymn narodowy z wielką mocą. Obecność muzyków nadała szkolnej uroczystości podniosłego charakteru, sprawiając jednocześnie wiele radości. Począwszy od przemarszu w asyście orkiestry, po wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, do którego przygotowaliśmy  się bardzo rzetelnie. To wszystko oraz wspólne śpiewanie i  tradycyjna polska biesiada z rogalami świętomarcińskimi sprawiły, że  obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości były dla społeczności naszej szkoły wydarzeniem niezwykłym, przepełnionym na równi patetyzmem i radością. Wydarzeniem , które zapadnie w pamięć i  serca na długo.