18 października 2018 11:42 | Rok szkolny 2018/2019

Obrazy pamięci w moim albumie

17 października uczniowie klas I - III wzięli udział w warsztatach plastycznych w ramach projektu „Przyszłość sztuki przeszłości” przygotowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Stowarzyszenie „Jantar”.„Tego rodzaju warsztaty, są sposobem na zainteresowanie dzieci i młodzieży historią, zarówno tą rodzinną, jak i historią Polski. Wizualne opracowanie albumów historycznych jest zachętą do pielęgnowania tradycji – mówią organizatorzy”. Każdy z uczniów stanął przed wyzwaniem stworzenia spersonalizowanej księgi. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób można archiwizować pamiątki rodzinne i porządkować zebrane fakty. Przy użyciu różnych technik plastycznych  wykonały albumy, w których połączyli historie swoich przodków. Pięknie wykonane albumy zachęcą dzieci do pielęgnowania tradycji rodzinnych.