28 lutego 2018 12:20 | Rok szkolny 2017/2018

Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 23.02.2018 r. w Domu Strażaka w Tolkmicku odbyły się eliminacje gminne XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w których wzięła udział Szkoła Podstawowa w Łęczu. Reprezentowali ją uczniowie klasy VI:

٭   Natalia Gliniecka

٭   Igor Krupa

٭   Amelia Zalewska

٭   Anna Czebieniak

٭   Kinga Banaszak

٭   Oliwia Gruchalska.

Pierwsza faza turnieju to test pisemny składający się z 40 pytań, na które odpowiadają wszyscy uczestnicy.

Po podliczeniu punktów z tego etapu nasza uczennica Amelia Zalewska odpowiedziała prawidłowo na wszystkie pytania i wraz z czwórką uczniów, z innych szkół, awansowała do drugiej rundy, a tam czekały na finalistów pytania ustne.

Po emocjonującym finale Amelia zajęła piąte miejsce, za które otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową.

W trakcie sprawdzania prac pisemnych odbyła się pogadanka na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zagrożeniach jakie płyną z nieodpowiedniego użytkowania pieców i kuchenek gazowych, czyli zatrucia czadem.

Adam Pieczko