16 grudnia 2016 20:08 | Rok szkolny 2016/2017

Teatr od podszewki, czyli spektakl to nie wszystko.

15 grudnia uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej im. Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Łęczu obejrzeli w elbląskim Teatrze Dramatycznym spektakl pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Było to przedstawienie, które zachwyciło niemal wszystkich, a niektórych nawet poruszyło i skłoniło do refleksji.

Uczniowie z Łęcza są stałymi bywalcami elbląskiego teatru, ale tym razem było to spotkanie wyjątkowe. Po zakończeniu spektaklu uczestniczyli bowiem w lekcji teatralnej, którą poprowadził rzecznik instytucji Janusz Salmonowicz. Wszyscy zobaczyli jak powstaje spektakl teatralny, jak działa scena obrotowa, w jaki sposób tworzy się kostiumy i rekwizyty. Uczniów najbardziej zainteresowały jednak zapadnie, znajdujące się w teatralnych piwnicach oraz wielkie rekwizyty znajdujące się na teatralnych korytarzach.

Sądzę, że wszyscy już czekają na kolejny spektakl J