15 grudnia 2016 20:56 | Rok szkolny 2016/2017

„Małpa w kąpieli” podbiła serce jury 

„Małpa w kąpieli” podbiła serce jury J

14 grudnia w Szkole Podstawowej im. 106 Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Pogrodziu odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski. Tym razem hasłem przewodnim był cytat: „Uśmiech dla wszystkich, ja stawiam”. Wszyscy uczestnicy recytowali więc wiersze z humorem. Naszą szkolę w Pogrodziu reprezentowali: Oliwia Berdzik i Wiktoria Sekuła – kl. IV, Oliwia Gruchalska, Aleksandra Filip, Amelia Zalewska, Mateusz Wołyniec – kl. V oraz Dominik Berdzik – kl. VI.

Wszyscy uczestnicy byli perfekcyjnie przygotowani i na próbach recytowali jak z nut J Jednak na występie niektórych zjadła trema L Najlepiej spisała się Amelia Zalewska, zajmując II miejsce w kategorii klas V oraz Dominik Berdzik – III miejsce w kategorii klas VI.

Serce jury podbiła natomiast Ola Filip, która otrzymała nagrodę specjalną od przewodniczącej jury, którą w tym roku była Przewodnicząca Rady Miejskiej w Tolkmicku i wykładowca literatury na Uniwersytecie Gdańskim, Pani Magdalena Dalman. Ola popisowo wyrecytowała „Małpę w kąpieli” A. Fredro.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Za rok będzie jeszcze lepiej – tego jesteśmy pewni!