22 września 2016 18:54 | Rok szkolny 2016/2017

Mam przyjaciela i jestem przyjacielem „Co jest ważne w życiu klasy?”

We wrześniu pierwszaki rozpoczęły swoją wielką i wyjątkową przygodę, jaką jest nauka.

Od pierwszego dnia pobytu w szkole przekonały się, że zdobywanie wiedzy może być naprawdę interesujące. Obowiązki szkolne, które podejmują dzieci są różnorodne. Nie jest to tylko i wyłącznie nauka. Szkoła to miejsce, w którym  każde dziecko staje się członkiem zespołu klasowego. Aby zespół klasowy czuł się jednością, musi mieć możliwość wzajemnego poznania się. Wspólne zabawy integracyjne  przekonały pierwszoklasistów o tym, jak można przełamać "pierwsze lody” i że każdy w klasie jest osobą wyjątkową.

W klasie pierwszej wszyscy znają się już doskonale !!! Każdy stara się być dobrym kolegą i co tu mówić, nawiązują się też nowe przyjaźnie. Na początku września dzieci opracowały swój klasowy regulamin, który określa zasady zachowania w szkole.

• Słuchamy siebie wzajemnie.
  • Czarodziejskie słowa znamy i je chętnie używamy: proszę, przepraszam, dziękuję.
  • Pomagamy sobie nawzajem.
  • Dbamy o porządek i czystość.
  • Zawsze jesteśmy razem.
  • Mówimy innym miłe rzeczy.
  • Gdy rozmawiamy, mówi tylko jedna osoba.

P.S

Czy wiecie, że pierwszaki mają też swoje rytuały. Codziennie rano pięknie się witają

"iskierką przyjaźni” i serdecznym powitaniem „ Witam tych, którzy……”