Szkoła Podstawowa w Łęczu im. Morskiego Oddziału Straży Granicznej

Rok szkolny 2014/2015

10 czerwca 2015 12:31 | Rok szkolny 2014/2015

I miejsce w Gminnym Konkursie MATEMATYCZNE WYZWANIA

 Jakub Zalewski , Maksymilian Gruchalski i Nikola Wołyniec reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie  Matematycznym w Tolkmicku.Rywalizowali z  uczniami z Pogrodzia i  Tolkmicka. Konkurs rozpoczęła trudna część indywidualna.Następnie zmagania grupowe, w których zwyciężyliśmy.

Poniżej relacje uczestników konkursu.

Dnia 10 czerwca 2015 roku trójka uczniów z naszej klasy tj. Jakub Zalewski , Maksymilian Gruchalski i Nikola Wołyniec pojechała na Gminny Konkurs Matematyczny do Tolkmicka. Na miejscu byli już uczniowie z Pogrodzia i Tolkmicka. Suchacz zadzwonił w ostatnim momencie , że nie przyjadą. Rozpoczęła się część indywidualna , była ona dosyć trudna.Po 45 minutach mieliśmy przerwę na jedzenie picie i porozmawianie. Po przerwie przystąpiliśmy do części grupowej . Były cztery pytania . Na trzy napisaliśmy szybko odpowiedzi , ale jedno było strasznie trudne. W ostatnim momencie Maks krzyknął – Mam!  Napisaliśmy szybko odpowiedź i oddaliśmy kartkę .Okazało się , że grupowo zajęliśmy  I  miejsce, indywidualnie zgarnęliśmy nagrody za:I miejsce i dwa razy III miejsce.  W nagrodę dostaliśmy kalkulator , pendrive i słodycze. Dyrektor i nasza nauczycielka  byli z nas bardzo dumni. 

Nikola

Konkurs – „ Matematyczne Wyzwania” Dnia 10 czerwca 2015 roku, wraz z wychowawcą, Maksem i Nikolą, wybraliśmy się na gminny konkurs „ Matematyczne Wyzwania”. Były dwie kategorie, indywidualna i grupowa. Indywidualnie każde z naszej trójki stanęło na podium. Maks wraz z Nikolą ex aequo mieli 3 miejsce, ja stanąłem na podium z miejscem pierwszym. W kategorii grupowej, jedna osoba z grupy losowała cztery zadania. Wszystkie były trudne, lecz najtrudniejszym okazało się zadanie nr 9. Jako grupa stawiliśmy czoła wszystkim zadaniom, przy każdym dobrze zrobionym zadaniu dopingowała nas nasza wychowawczyni z miejsca Jury. Jako jedyni odpowiedzieliśmy dobrze na cztery pytania. To nam zagwarantowało pierwsze miejsce na podium. 

Kuba

 

11389998_1640869406126096_5909190160336107525_n.jpg

Przeczytano: 513 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: