Rok szkolny 2010/2011

26 stycznia 2011 20:02 | Rok szkolny 2010/2011

Dzień Babci i Dziadka

dzienb.jpg [300x225] 21 stycznia 2011r.

     Dni Babci i Dziadka są  doskonałą okazją do wyrażenia ukochanym seniorom wdzięczności za ich miłość i troskę. Skwapliwie skorzystali z tego najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Łęczu i zaprosili  swoje najdroższe babcie i niezastąpionych dziadków na przygotowaną specjalnie dla nich uroczystość. 

      Babcie i  dziadkowie przyglądający się teatralnym popisom dzieci zdawali się być  znacznie bardziej przejęci niż młodzi wykonawcy. Nic dziwnego, oprócz tremy musieli zapanować nad wzruszeniem, którego nie  sposób było uniknąć  podziwiając występy wnucząt. 

Dzień Babci i Dziadka  jest jedną z ważniejszych uroczystości w kalendarzu  imprez szkolnych. Jes jednocześnie jednym z najmilszych dni w roku, kiedy można przeżyć chwilę radości w gronie najbliższych, złożyć  podziękowania za wiedzę i tradycję, którą przekazują  starsze pokolenia.       

      Anna Niedzielska -wychowawczyni I kasy  mówi, że  to jej ulubiona szkolna uroczystość.  Zawsze w przyjemnością obserwuje starania dzieci i  bezgraniczny podziw ich  dziadków i babć. Nieodparcie  nasuwa się wówczas refleksja o mocy i wartości wychowania w rodzinie wielopokoleniowej, gdzie  mądrość i doświadczenie  seniorów wspiera  młode pokolenie

Przeczytano: 690 razy. Wydrukuj|Do góry