Rok szkolny 2010/2011

02 czerwca 2011 11:08 | Rok szkolny 2010/2011

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

pasow1.jpg

W środę 1 czerwca 2011r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Na  początku dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki i czytelni, dowiedziały się, jakie są zasady wypożyczania książek i korzystania ze zbiorów w czytelni.

Przed uroczystym pasowaniem na czytelnika, uczniowie z klasy III przedstawili krótką część artystyczną poświęconą bohaterom baśni, aby zachęcić pierwszoklasistów do czytania książek i odwiedzania biblioteki. Następnie zaprosili pierwszaków do wspólnej zabawy. Okazało się, że młodzi czytelnicy wykazali się dużą znajomością bajek i baśni rozwiązując zagadki dotyczące wybranych bohaterów.

Następnie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Na pamiątkę wizyty w bibliotece każdy uczeń otrzymał  pamiątkowy dyplom i książeczkę.

pasow2.jpg

pasow3.jpg