Rok szkolny 2010/2011

25 maja 2011 10:24 | Rok szkolny 2010/2011

Wycieczka szkolna

9 czerwca jedziemy na wycieczkę szkolną do ->Kościerzyny  ->Sopotu. 

ZWIEDZIMY

                        muzeum1.jpg Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie Muzeum Kolejnictwa, istniejące od 1992 r., mieści się na terenie dawnej kościerskiej parowozowni. Jej początki sięgają najprawdopodobniej roku 1885, gdy do Kościerzyny dotarła linia kolejowa i zgodnie z zasadami obowiązującymi na Kolejach Pruskich, zbudowano parowozownię zwrotną. Na terenie Muzeum eksponowanych jest 49 pojazdów szynowych różnego typu. Wśród najciekawszych eksponatów, znajdują się dwa unikatowe na skalę światową; największy polski parowóz Pu29-3 oraz spalinowóz SP47-001, a oprócz nich, także niemiecka lokomotywa parowa Tw1-90, jedyna z tej serii, jaka zachowała się w Polsce. Niewątpliwą atrakcją Muzeum jest przelotowa hala parowozowni z roku 1929, wraz z przylegającymi do niej warsztatami z zachowanym oryginalnym wyposażeniem.

             s200150167772150storiesmuzeam_reg_koscierzyna_p1.jpgMuzeum Ziemi Kościerskiej - powstało 27 października 2006 roku, a rozpoczęło działalność 1 kwietnia 2007 roku. Stałą ekspozycję muzealną poświęcono głównie historii Kościerzyny i ziemi kościerskiej. Cała ekspozycja została podzielona na 3 działy: dział Historii i Kultury Ziemi Kościerskiej, gdzie umieszczono eksponaty i tablice obrazujące dzieje Kościerzyny i Ziemi Kościerskiej oraz kulturę zamieszkującej jej ludności, dział Etnograficzny zawierający różnego rodzaju wytwory rękodzieła ludności kaszubskiej (meble, hafty, plecionkarstwo, rzeźby, naczynia) obrazujące życie codzienne Kaszubów w poprzednich stuleciach, dział Przyrodniczy, gdzie swoje miejsce znalazły eksponaty obrazujące faunę Ziemi Kościerskiej

                                   muzeum3.jpg Pierwsze w Polsce Muzeum  Akordeonów  w Kościerzynie  Muzeum Akordeonu to jedyne w Polsce i trzecie w Europie muzeum o takim niespotykanym profilu. Ekspozycja w muzeum jest niezwykle interesująca. W sumie jest to 117 instrumentów z całego świata, w tym zbiór instrumentów polskich, zarówno tych produkowanych przed wojną, jaki i tych powstałych po wojnie, w słynnej bydgoskiej fabryce akordeonów.

ODWIEDZIMY też 

muzeum4.jpg

DOPŁATA DO WYCIECZKI 35zł

Przeczytano: 1544 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: