Rok szkolny 2010/2011

18 lutego 2011 23:14 | Rok szkolny 2010/2011

W karnawale same bale

W piątek 18 lutego 2011r. zamieniono salę gimnastyczną Szkoły Podstawowej w Łęczu w salę balową. Wszak  wiadomo: „w  karnawale same  bale, gdzie nie spojrzeć wszędzie tańce, roześmiane  przebierańce ”.

Wiadomo też, że trzeba bardzo się postarać , żeby szkolny bal przebierańców był długo i radośnie wspominany przez jego uczestników. Wbrew pozorom wcale nie jest łatwo o nowe, oryginalne pomysły.

Poszukiwania ciekawego sposobu na dobrą zabawę dla dzieci   doprowadziło organizatorów  do dobrze już znanej  w  szkole organizacji „PROJEKTOR - wolontariat studencki”.

Tym razem w szkole zjawiły się w towarzystwie Aleksandry Ławeckiej –regionalnego koordynatora programu „Projektor” , studentki elbląskiej PWSZ: Katarzyna Jurgielewicz, Natalia Karczewska, Marlena Mielnik.

Magiczny kufer, hawajskie spódnice i pinata czyli  latynoska zabawa polegająca na strąceniu wypełnionego słodyczami balonu,  to tylko niektóre z przygotowanych przez wolontariuszki atrakcji dla dzieci. Do tego oczywiście taneczne korowody, tańce w parach i grupach. Nawet  sceptyczni zazwyczaj chłopcy dali się wciągnąć  w taneczne kręgi.

Obserwując  zaangażowanie studentek  z Projektora, ich umiejętność nawiązywania kontaktu  z uczniami  i radość jaką czerpią z prowadzenia zajęć można optymistyczniej myśleć o przyszłości polskiej oświaty.

Karnawałowe harce zakończyło rozdanie nagród rozlosowanych w loterii fantowej Szkolnej Kasy Oszczędnościowej. Loteria fantowa SKO jest stałym elementem karnawałowych  zabaw  w łęczowskiej  szkole. Zawsze z niecierpliwością oczekiwana przynosi mnóstwo radości. Również w tym roku ponad trzysta wyłącznie szczęśliwych losów wywołało niejeden okrzyk szczęścia i zachwytu.

Wszystko, co dobre szybko się kończy. Tegoroczny bal przebierańców  przeszedł do historii dsc07626_karnawal.jpgkarnawal20_wwwegifypl.gif