Aktualności

18 lutego 2020 16:27 | Aktualności

Adopcja koali

Pod koniec 2019 roku Australia po raz kolejny zmagała się z ogromnymi pożarami, w wyniku których zginęło 28 osób, a kilkanaście uznano za zaginionych. Na niektórych terenach sytuacja była na tyle poważna, że zarządzono ewakuację ludzi.

Ekolodzy bili na alarm – pożary w Australii są groźne nie tylko dla ludzi. Szacuje się, że zginęło około miliarda zwierząt, a niszczycielski ogień strawił 12 milionów hektarów lasów.

Obserwując jak cały świat zaangażował się w pomoc pokrzywdzonym przez żywioł ludziom i zwierzętom      na pomoc ruszyły także klasa IV i klasa VI wraz ze swoimi wychowawczyniami, adoptując dwie koale ze szpitala     w Port Macquarie. Przebywające tam zwierzęta zostały uratowane z pożarów lub wypadków. Klasa IV adoptowała koalę o imieniu Oxley Twinkles, który został znaleziony wraz z ranną mamą przy ruchliwej autostradzie         na obrzeżach Port Macquarie. Uczniowie klasy VI wsparli koalę o imieniu Paul, który trafił do szpitala z poparzonymi łapami i ok. 90 procentami ciała. 

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę. Wierzymy, że dobro nie zna granic, a nasze działania czynią świat lepszym, nawet na jego drugim końcu. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i ich rodziców, którzy wykazali się wielkimi sercami. 

przechwytywanie1.jpg

przechwytywanie.jpg

Przeczytano: 39 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: