Prawa dziecka a problemy współczesnego świata

img_0529_1_jzzpl.jpg [600x450]

W miesiącu maju, Samorząd Uczniowski zrealizował projekt UNICEF "Prawa dziecka a problemy współczesnego świata".

W ramach projektu, uczniowie klasy V i VI poszukiwali odpowiedzi na takie pytania jak: co prawa dziecka mają wspólnego z klimatem?; co to jest ,,zaklęty krąg ubóstwa"?; co łączy Polskę z Gwatemalą?.

Zajęcia miały charakter praktyczny, a uczniowie sami formuowali swoje wnioski na podstawie wypowiedzi dzieci mieszkających w Polsce i Gwatemali.

Głód, ubóstwo, klęski humanitarne i brak dostępu do edukacji to jedne z najpoważniejszych problemów, z jakimi muszą radzić sobie mieszkańcy naszej planety. Jest to bardzo ważny obszar edukacji o prawach dziecka w globalnej perspektywie, dlatego też niezwykle istotnym wydaje się być przekazanie tej wiedzy młodemu pokoleniu.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "PORTRET ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA"

img_0228zmniejszajka_pl.jpg [400x300]

7 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie mikołajkowego konkursu Samorządu Uczniowskiego "Portret Świętego Mikołaja".

Uczniowie dostarczyli wiele ciekawych prac spośród których komisja oceniająca wyłoniła trzech zwycięzców, którzy wykazali się największą pomysłowością, wkładem pracy własnej i estetyką wykonania.

Oto zwycięzcy:

Jakub Puk z klasy II

Aleksandra Filip z klasy IV

Amelia Zalewska z klasy IV

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział a wygranym serdecznie gratulujemy!

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

ogłasza konkurs:

PORTRET ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Technika wykonania prac: dowolna

Termin składania prac: 7.12.2015

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Rok szkolny 2014/2015

24 września odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie klas IV-VI oddali swoje głosy na kolegów i koleżanki, którzy wzbudzili największe zaufanie. Nowy samorząd będą tworzyć:

Ania Radziwoń

Nikola Wołyniec

Zuzia Gołyńska

p9240002.jpg [300x225]

Rok szkolny 2013/2014

ssssssssssssssssssssssssssssssss.jpg [395x331]

21 marca- pierwszy dzień wiosny
 w naszej szkole ogłaszamy
 "Dniem Szalonych Fryzur".
W piątek od rana  Samorząd Uczniowski będzie obserwował Wasze głowy, a właściwie to,
co na nich wykonacie. Im bardziej zwariowana, kolorowa, po prostu szalona fryzura, tym lepiej! Właściciele najbardziej szalonych fryzur zostaną sfotografowani
i otrzymają słodki upominek.

SU

WALENTYNKI

p1040808.jpg [300x225]p1040769.jpg [640x480]

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

dsc01136.jpg [300x225]

Tym razem Samorząd Uczniowski ogłosił  konkurs na wiersz , rymowankę o ulubionej Przytulance, pluszaku. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI.

Na konkurs wpłynęło 25 prac, część pięknie ozdobiona ilustracjami. Jury por przewodnictwem dyrektora  naszej szkoły wybrało  sześć  wierszy, które nagrodzono w następujący sposób:

NAGRODY GŁÓWNE

Dominika Gwóźdź

Adam Downar

Jakub Wiśniewski

WYRÓŻNIENIA

Ula Filip

Alicja Bogdanowicz

Wiktor Wojtyna

szafki.jpg [448x336]

W ubiegłym roku szkolnym Samorząd Uczniowski wystąpił z inicjatywą zakupienia szafek dla każdego ucznia szkoły. Nasza prośba została pozytywnie rozpatrzona przez Dyrektora Szkoły oraz Radę Rodziców i oto są: piękne kolorowe szafki, w których możemy zostawiać kurtki, obuwie zamienne a także podręczniki i przybory szkolne, które nie będą nam potrzebne w domu do odrabiania lekcji.

Kiedy szafki zostały już nam przydzielone zapanowała wielka radość. Emocje wzięły górę i każda przerwa zamiast na korytarzu czy świetlicy spędzana była w szatni.

Bardzo dziękujemy za wspieranie naszych inicjatyw.

Konrad kl. 6

dziennauczyciela.jpg [448x332]

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował uroczystą akademię. Po części oficjalnej, w której zostały przekazane wszystkim pracownikom szkoły życzenia oraz drobne, własnoręcznie wykonane upominki nastąpiła bardzo wesoła część artystyczna. Jako pierwsze wystąpiły dziewczyny z klasy 6 w kabarecie „Na przerwie w pokoju…”, następnie piosenkę „Awans ci da” brawurowo odśpiewały Wiktoria i Patrycja. W trzeciej części wystąpili uczniowie klasy 4, udzielając wywiadu reporterce czasopisma „Nasza szkoła” (Nikoli) na temat życia w naszej szkole, nauczycieli oraz pracowników. Uczniowie na wszystkie pytania odpowiadali śpiewająco.

Samorząd uczniowski pragnie podziękować Pani Marzenie Pietraczenko za pomoc w wykonaniu upominków (kwiatków) dla pracowników szkoły.

Laura kl. VI

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

samorza.jpg [632x468]

W SP w Łęczu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każda klasa wyłoniła trzech kandydatów. Wybory poprzedziła tygodniowa kampania wyborcza, podczas której zostały wywieszone plakaty oraz  rozdawane były ulotki z obietnicami wyborczymi.

Podczas głosowania, każdy uczeń mógł oddać 2 głosy na swoich faworytów. Była urna wyborcza oraz listy upoważnionych do głosowania – wszystko jak w dorosłym świecie (niektórzy uczniowie przynieśli nawet swoje dowody osobiste).

Po podliczeniu głosów okazało się, że wybory drugi rok
z rzędu wygrał Oskar Życzkowski. W skład Rady weszli także: Konrad Rygiel kl. 6, Laura Pietraczenko kl. 6 oraz Nikola Wołyniec kl. 5.

Nowemu Samorządowi życzymy wielu sukcesów!!!

Oskar kl. 6

O wyborach czytaj tu: